Постреліз Науково-практична конференція «Сучасні технології реабілітаційної медицини» в рамках VII МІЖНАРОДНОГО МЕДИЧНОГО КОНГРЕСУ відбулася 26. 04. 2018 року в м. Київ,  ВЦ “КиївЕкспоПлаза”

У конференції взяли участь такі організації: ГО «Всеукраїнська асоціація фізіотерапевтів та курортологів», Український науково-практичний медичний центр неврології та реабілітації Міністерства охорони здоров’я України, Українська Академія Реабілітації та Здоров’я Людини, КНП КДЦ Шевченківського району м. Києва, Громадська організація «Асоціація нейрореабілітації», Міський центр нейрореабілітації Київської міської клінічної лікарні № 18, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, санаторій «Жовтень», ГО «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини», Одеський національний медичний університет, ВГО «Українська асоціація боротьби з інсультом», МЦ «Універсальна клініка «Оберіг», ТОВ «Науково-практичний центр нейрореабілітації «Нодус», ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту МОЗ України», Українська асоціація клінічних нейрофізіологів, Харківська медична академія післядипломної освіти, ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України», ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», Медичний Університетський Центр Сорока, Беер Шева, Товариство Реабілітологів Ізраіля, Реабілітаційного центру «Еліта», Центр кінезітерапії та реабілітації «Вища Ліга»,Українська асоціація прикладної кінезіології, Лабораторія експериментальної та клінічної патології, Укр НДІ «Медичної реабілітації та курортології МОЗ», санаторій «Біла акація», Клініка Одеського національного медичного університету «Центр реконструктивної та відновлювальної медицини», Медичний центр ортопедії та реабілітації ZARTA, Школа-клініка остеопатії та масажу «ЕФЛОРАН», клініка Медбуд, Асоціація інтегративної кінезіології, Асоціація інтегративної кінезіології, КУ ОГСП № 21 (м. Одеса), Дитячо-молодіжний реабілітаційний центр Деснянського району м. Києва, МРЦ МВС України «Пуща-Водиця», МЦ «Агенція здорового відпочинку», ДУ Поліклініка №2 (м. Київ), МЦ «Здоров’я столиці» (м. Київ) та інші.

В рамках початку конференції вітальне слово сказала Сисоєнко Ірина Володимирівна – народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, президент ВАФК. У вітальному слові Ірина Володимирівна акцентувала свою увагу на тому, що необхідність розв’язання проблем реабілітації учасників АТО сьогодні є одним з найбільш значущих питань, оскільки, відсутня єдина система, програма та методологія послідовної реабілітації. Також, вона зазначила, що не менш важливою медико-соціальною проблемою є вдосконалення реабілітації хворих, які перенесли інсульт, а спеціалізованих інсультних центрів в Україні вкрай мало. Також великою проблемою є профілактика, рання діагностика і лікування перинатальних ушкоджень нервової системи в Україні дітей, хворих з дня свого народження, і які майже впродовж всього життя залишаються інвалідами. Ця проблема набуває особливого значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед дитячого населення. Вона підкреслила, що професійне спілкування, обмін досвідом та результатами сучасних наукових досліджень стане ефективною платформою для об’єднання зусиль асоціацій, спеціалізованих установ та науковців задля розв’язання актуальних проблем реабілітації.

Конференцію відвідало 203 фахівця. В рамках конференції обговорювались сучасні теоретичні, методологічні і практичні аспекти нейрореабілітації, прозвучали 22 доповіді провідних вчених та спеціалістів в галузі нейрореабілітації з України та Ізраїлю.

Доповіді були присвячені сучасним технологіям медичної реабілітації, представлення нейрореабілітаційних клінік та відділень, можливостям професійного навчання для фахівців галузей, основним проблемам та стану нормативно-правової бази реабілітаційної медицини, результатам діяльності профільних асоціацій, механізмам дії фізичних та преформованих чинників, ефективним програмам реабілітації, питанням розвитку державно-приватного партнерства тощо.

Сподіваймося, що професійне спілкування буде корисним у рішенні організаційних і клінічних питань медичної реабілітації з метою надання пацієнтам високоспеціалізованої медичної допомоги на рівні сучасних стандартів, та відповідно вимог сьогодення.

Оргкомітет конференції.