ВНУТРІШНЄ ЗАСТОСУВАННЯ ПОЛТАВСЬКОГО БІШОФІТУ.

ДОСВІД ВИКОРИСТАННЯ.

Пирогов А.Я.*, Морозов І.А.**

   *м. Київ, Українська академія реабілітації і здоров’я людини

**м. Київ, Інститут проблем матеріалознавства НАН України

В аналітичному огляді наведено дані щодо біологічної ролі магнію – основної складової частини бішофіту. Показано, що магній є одним із основних елементів в регуляції біохімічних і фізіологічних процесів в якості коферменту в численних біохімічних реакціях, а також фізіологічним антагоністом кальцію. Описані прояви дефіциту магнію і методи його корекції. 

Оскільки основним природним джерелом магнію в Україні є мінерал бішофіт, який містить близько 96 г/л хлориду магнію (MgCl26Н2О), проведено метааналіз експериментальних досліджень та даних клінічних спостережень, які обґрунтовують доцільність внутрішнього застосування природного лікувального чинника – Полтавського бішофіту у хворих з гастродуоденальною патологією, цукровим діабетом другого типу, патологією серцево-судинної системи.

Проаналізовано досвід 258 осіб (43 чоловіка і 215 жінок, віком від 18 до 78 років), які регулярно вживають препарати магнію ТОВ “Т.В.К. ГРУП” на основі Полтавського бішофіту. Показано, що 48% з них надають перевагу препаратам “Магній Актив Форте” та “Бішофіт” із-за їх впливу на шлунково-кишковий тракт (покращення травлення, особливо у випадках хронічного гастриту, легка проносна дія). 23% відмічають заспокійливий вплив на нервову систему, зменшення нервового напруження, значно зменшуються напади мігрені. У 14 % на тлі прийому стабілізується рівень цукру в крові. 11% помітили суттєвий позитивний вплив на стан шкіри. 4% – спортсмени, які вживають препарати магнію перед тренуванням.